Fotoelektryczne

Prezentowany w tej kategorii asortyment stanowi niezbędny element wchodzących w skład wyposażenia wielu zaawansowanych technologicznie urządzeń specjalistycznych. Czujnik optyczny, nazywany też fotoelektrycznym, wykorzystywany jest w automatyce przemysłowej, w celu wykrywania obecności obiektów znajdujących się pomiędzy nadajnikiem oraz odbiorni...

Prezentowany w tej kategorii asortyment stanowi niezbędny element wchodzących w skład wyposażenia wielu zaawansowanych technologicznie urządzeń specjalistycznych. Czujnik optyczny, nazywany też fotoelektrycznym, wykorzystywany jest w automatyce przemysłowej, w celu wykrywania obecności obiektów znajdujących się pomiędzy nadajnikiem oraz odbiornikiem. Technologia działania tego typu sensorów polega na przechwytywaniu wiązek światła. Na bazie ich intensywności przeprowadzane jest rozpoznanie, a następnie – zmienia się wielkość elektryczna, co pozwala na wygenerowanie właściwej reakcji systemu.

W sprzedaży znajdują się modele zróżnicowane pod względem parametrów technicznych oraz cen, co z pewnością ułatwi dobranie optymalnego wariantu.

W przypadku pytań lub chęci zasięgnięcia porady w kwestii czujników optycznych – zapraszamy do kontaktu.

Więcej