Przedsiębiorstwo TOMBIT zostało założone w 2011 roku, a jego początki są związane z kierunkiem Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. W ówczesnych czasach dostęp do niezawodnych i nowoczesnych rozwiązań z branży automatyki w Polsce był utrudniony, a zapotrzebowanie na rynku na elementy mechaniczne i akcesoria elektryczne zwiększało się w niespotykanej skali. Pierwsze zamówienia na części realizowane były na indywidualne potrzeby projektów edukacyjnych. W późniejszych czasach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przedsiębiorstwo TOMBIT rozpoczęło dystrybucję produktów z branży automatyki i robotyki przemysłowej, a na przestrzeni lat nawiązało współpracę z kilkudziesięcioma producentami i partnerami odpowiedzialnymi za wspieranie wielu procesów i działań.

Podstawowym celem, który przyświeca działalności jest usprawnianie produkcji i jej kontroli poprzez automatyzację. Do kluczowych zagadnień z zakresu funkcjonowania TOMBIT należą między innymi sterowanie procesami, poprawa wydajności urządzeń, oferowanie wydajnych komponentów i części zamiennych, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i technologii z branży automatyki i robotyki przemysłowej.

Od początku działalności komercyjnej w TOMBIT stawiamy na jakość i niezawodność. Podejmujemy działania z wyselekcjonowanymi i sprawdzonymi producentami, a oferowane przez nas produkty są objęte conajmniej roczną gwarancją. Organizujemy dostawy, uruchomienia oraz szkolenia dotyczące obsługi maszyn i urządzeń długoseryjnych.

Zachęcamy do składania zamówień na elementy automatyki i maszyny przemysłowe oraz skorzystania z szerokiego wachlarza naszych usług i podjęcia współpracy z naszym zespołem. Jesteśmy pewni, że produkty i rozwiązania oferowane przez TOMBIT spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.